Özel Dersin Faydaları

PERSONEL TRAINING NEDİR ?

 Eğer kendi kendinize motive olmakta zorlanıyorsanız, profesyonel bir eğitmenle çalışmak çok doğru bir adımdır. Eğitmen için yapacağınız harcamayı gereksiz bir masraf olarak değil, iyi bir yatırım olarak düşünün; iyi bir eğitmen, antrenmana olan bakış açınızı değiştirerek çalışma isteğinizi arttıracaktır. Ayrıca sizi cesaretlendirerek enerji düzeyinizi ve dayanıklılığınızı yükseltip ihtiyacınız olan motivasyonu sağlayacaktır.

NEDEN PERSONAL TRAINING ve PERSONAL TRAINING FAYDALARI 

Fitness emek isteyen, ciddi bir spordur ve tüm sporlar gibi profesyonel bir eğitmenle yapılmalıdır. Bilinçsiz yapılan her hareket olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden, özellikle yeni başlayanlar için, işini bilen bir personal trainer ile çalışmak çok önemlidir. Bir eğitmenle çalışmak, sağlığınız için yapacağınız en değerli yatırımdır. Birlikte çalışacağınız uzman bir eğitmen sizinle birebir ilgilenir, vücudunuzu analiz edip ihtiyacınıza göre bir program hazırlar.

Niçin Egzersiz Yapmalıyız?

Egzersiz yapmak kalp atışlarımızın hızlanmasını sağlayarak bedenimize daha fazla kan pompalanmasına yardımcı olur. Böylece vücudumuzdaki oksijen miktarı artmış olur. Ruh halimizin daha sağlıklı olmasını sağlayarak bedenimizde endorfin denilen mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Bedenimizde artan oksijen Ph seviyemizi dengeler, kanser ve benzeri hastalıklardan da korunmamızı sağlar.

Egzersiz kişinin ihtiyacına göre yağ oranının düşürülmesine, kas kitlesinin arttırılmasına ve bedeni doğal duruşuna kavuşturarak günlük hayattaki hareketleri daha rahat gerçekleştirmesine imkan sağlar.

Sağlıklı bir beslenmenin yanında yapılan egzersiz insan bedeni için en uygun ve en sağlıklı kilo verme yöntemidir. Ayrıca egzersiz sayesinde yapılan kaslar ile sağlıklı bir şekilde kilo almak da mümkündür. Egzersiz hem kas kütlenizi arttırmanızı sağlar, hem de bedenimizin direncini arttırır. Egzersiz bedenimize elastikiyet kazandırır. Esnek bir vücut aynı zamanda sağlıklı bir vücut demektir. Vücut direncini arttırmanın en kolay yolu egzersiz yapmaktır. Egzersiz yapan kişilerin bedenleri de çevik olmaktadır. Egzersiz yapan kişiler, yapmayanlara göre çok daha sağlıklıdır çünkü düzenli egzersiz, bedenimizin toksinlerden arınmasına yardımcı olur.

1. Eğitmenle Çalışmak Motivasyonunuzu Arttırır

Eğer kendi kendinize motive olmakta zorlanıyorsanız, profesyonel bir eğitmenle çalışmak çok doğru bir adımdır. Eğitmen için yapacağınız harcamayı gereksiz bir masraf olarak değil, iyi bir yatırım olarak düşünün; iyi bir eğitmen, antrenmana olan bakış açınızı değiştirerek çalışma isteğinizi arttıracaktır. Ayrıca sizi cesaretlendirerek enerji düzeyinizi ve dayanıklılığınızı yükseltip ihtiyacınız olan motivasyonu sağlayacaktır.

2. Eğitmen Kaytarmanıza Engel Olur

Kendi kendinize çalışırken devamlılığı sağlamak zor olabilir. Bir eğitmenle çalıştığınızda ise, sizi yakından takip eden birinin olması çalışmaktan kaçmanıza ve bahane yaratmanıza engel olacaktır. Bu sayede düzenli çalışır ve dilediğiniz etkileyici sonuçları elde edebilirsiniz.

3. Eğitmen Size Uzman Desteği Sağlar

Eğitmenler, sağlık ve fitness konusunda özel eğitimler almış uzman kişilerdir. Edindikleri bilgiler sayesinde hedefiniz ne olursa olsun ona ulaşmanıza tam destek sağlarlar. Amacınız kilo vermek, kilo almak, kaslanmak, genel olarak kondisyonunuzu arttırmak veya sadece ileri yaşta esnekliğinizi kaybetmemek bile olsa, uzman bir eğitmenin desteği bu amaca ulaşmanızda en ihtiyaç duyacağınız öğedir.

4. Sınırlarınızı Zorlar

Kendi kendinize çalışırken sizi çok zorlamayacak, rahat yapabildiğiniz egzersizlere yönelmeniz doğaldır. İyi bir eğitmen buna izin vermez ve sizi sürekli en yüksek performansınıza ulaşmaya zorlar. Böylece çalışmanızdan en yüksek verimi almanızı ve adım adım gelişme göstermenizi sağlar.

5. Nerede İsterseniz Orada Çalışmanıza Olanak Sağlar

Bir çok eğitmen çeşitli mekanlarda çalışabilecek donanıma sahiptir. Eğer bir spor salonu içinde, kapalı alanda çalışmaktan hoşlanmıyorsanız eğitmeninizle birlikte açık havada egzersizlerinizi yapabilirsiniz.

6. Eğitmenle Yapılan Çalışmalar Daha Etkili Olur

Bir çoğumuz spor salonunda geçen zamanımızın büyük kısmını etrafımızdakilerle sohbet ederek ve çok da işimize yaramayacak, hafif egzersizleri yaparak geçiririz. Halbuki eğitmeniniz sizi hedef odaklı çalıştırarak amacınıza ulaşmanıza destek olacak egzersizlere yönlendirecek ve hedefinize en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.

7. Eğitmenle Yapılan Çalışmalar Daha Güvenli Olur

Kendi kendinize çalışırken egzersizi yanlış yapmanız mümkündür. Ayrıca birçok egzersiz, doğası gereği bir gözetmen eşliğinde gerçekleştirilmelidir. Uzman bir eğitmen, size eşlik ederek her hareketi en doğru ve etkili biçimde yapmanızı sağlayacak ve olası sakatlıkların önüne geçecektir.

8. Kişiye Özel Çalışma Programı Hazırlar

Bir eğitmenle çalışmanın en güzel yanı, ondan alacağınız tüm önerilerin size özel olmasıdır. Sizi, gelişiminizi ve çalışmalarınızı yakından takip ederek ihtiyacınız olan değişiklikleri gözlemler ve uygularlar. Böylece ihtiyacınıza ve size özel bir çalışma programına sahip olmanızı sağlarlar.

9. Bedeninizle Birlikte Sizi De Eğitir

Bir eğitmenle çalıştığınızda sadece bedeniniz değil, siz de eğitilmiş olursunuz. Size özel verilen ipuçları ile egzersiz hakimiyetiniz gelişir ve eğitmeniniz olmadan çalışmanız gereken durumlarda kullanabileceğiniz bir bilgi dağarcığına sahip olursunuz.

10. Hedeflerinize Çok Daha Hızlı Varmanızı Sağlar

Bir eğitmenle çalışmanın belki de en önemli faydası, sağlık ve fitness hedefinize çok daha hızlı ulaşmanızı sağlamasıdır. Eğitmen eşliğinde çalışırken, amacınız ister kas kütlenizi arttırmak ister kilo vermek olsun, dilediğiniz sonuçlara kendi kendinize varacağınızdan çok daha hızlı ve güvenli bir biçimde varırsınız.

 

 

YUKARI